ilmedioevo.eu

Gienek 14.12.2020

W którym banku chcesz się ubiegać o pożyczkę?

Problem polega na tym, że zależy to od tego, kogo zapytasz. Czy wiesz, że oprocentowanie chwilówek jest o 5% wyższe niż oprocentowanie standardowych pożyczek, które jest znane z tabeli składników? Obliczmy stopę procentową:

mi. sol. Kredyt gotówkowy w wysokości 10 000 zł z trzyletnim okresem spłaty wart jest np. 20 000 zł w banku. Może zostać naliczona dodatkowa obsługa zadłużenia. Dodatkowa opłata za nie wniesienie do banku miesięcznej raty. Dodanie dodatkowej usługi lub dwóch jest zawsze warte odnotowania w budżecie.

Komisja Nadzoru Finansowego, powołana do analizy płatności, jest jedną z czterech agencji uprawnionych do udzielania pożyczek. Jego głównym zadaniem jest sprawdzanie rachunków firm pożyczkowych oraz ustalanie zdolności kredytowej. Od 1 października 2015 r. Wszystkie firmy biorące udział w programie kredytowym muszą również informować Komisję Nadzoru Finansowego o wszelkich zmianach na rachunku, w przeciwnym razie firma może utracić zdolność kredytową.

Komisja corocznie przedstawia Rządowi RP raport o stanie systemu bankowego. W tym roku raport o zdolności kredytowej nie był najbardziej optymalnym. Jak widać na wykresie, sytuacja uległa pogorszeniu od czasu przygotowania raportu w poprzednim roku. Analiza przeprowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego została oparta na założeniu, że wnioskodawca spełni wszystkie wymogi dotyczące zabezpieczenia kredytu, pokusy nadużycia i tym podobnych. Jednak w tym roku dane aplikacji (w tym dochody, aktywa i pasywa) są publicznie dostępne. Każdy może przejrzeć dane zgłoszeniowe, sprawdzić ich poprawność i kompletność. Dzięki temu nie będzie wątpliwości, czy bank prawidłowo ocenił wniosek.

Banki nie są zobowiązane do samodzielnego przeprowadzania testów zdolności kredytowej. Jednak są one powszechnie przestrzegane przy podejmowaniu decyzji kredytowych. Dzięki temu unikniesz problemów i problemów związanych z aplikacją i jej efektami.

Banki nie są w ogóle zobowiązane do przeprowadzania jakiejkolwiek analizy zdolności kredytowej. Jednak wiele banków nie oferuje możliwości pożyczki gotówkowej bez wywiadu. Kredytu gotówkowego bez wywiadu udzielają tylko dwa banki: Privazys i Narodowy Bank Warszawy.

W którym banku chcesz się ubiegać o pożyczkę?

Wiele osób, które stają przed zaciągnięciem kredytu, uważa, że ​​a) wiedzą, do którego banku powinni się udać, bo z sukcesem zaciągnęli kredyt w tym banku, oraz b) będą w stanie określić wysokość kredytu i termin kredyt. Jednak nie zawsze tak jest.

W którym banku chcesz się ubiegać o pożyczkę?

Większość osób, które mają do czynienia z zaciągnięciem kredytu, uważa, że ​​a) wiedzą, do którego banku powinni się udać, ponieważ korzystali z usług tego banku, oraz b) będą w stanie określić wysokość kredytu i termin jego złożenia. kredyt.

Banki oferują różne usługi doradztwa kredytowego. Oferta różni się w zależności od celu pożyczki, kwoty i terminu zapadalności zabezpieczonej pożyczki. Firma świadcząca taką usługę może wymagać więcej niż jednej aplikacji - pierwszej i ostatniej.

Jak wybrać porównywarkę?

Porównania są niezbędnym elementem w przygotowaniu decyzji kredytowej. W szczególności serwis powinien mieć na celu systematyczne porównywanie ofert firm, wybierając tylko te firmy, które spełniają kryteria do porównania. Warto podkreślić: nie ma dwóch takich samych porównań.

Porównania nie ograniczają się do pożyczek gotówkowych. Jak się powszechnie uważa, pożyczki gotówkowe również są do siebie bardzo podobne. Istnieją jednak istotne różnice w metodach stosowanych w porównawczych firmach, wysokościach prowizji i innych opłat, nacisku na porównania, prezentacji wyników oraz sposobie prezentacji.

Jak wybrać porównywarkę?

Na rynku dostępnych jest wiele porównywarek internetowych. Wybór spośród nich jest kwestią osobistego gustu i osobistej oceny. Osobiście wolę porównywarki, które uwzględniają zarówno kredyt gotówkowy, jak i oszacowanie kredytu gotówkowego przez porównywarkę jako całość. Szacowanie to bardzo specyficzna dziedzina i są firmy, które robią to poprawnie, ale nie każdy może to zrobić, dlatego spróbuję zebrać najważniejsze kryteria do porównań na porównywarce internetowej.

Przede wszystkim porównywarka internetowa powinna być skonstruowana w taki sposób, aby użytkownik mógł łatwo rozróżnić oferty firm. Oczywiście to też nie działa na odwrót - użytkownik ma do wyboru kilka porównań, ale wszystkie należy traktować jako przykłady.

Witryna porównawcza powinna mieć taką strukturę, aby użytkownik mógł zrozumieć różnice między ofertami obu firm. I to jest główna różnica między tymi dwoma porównaniami: strona porównawcza powinna być skonstruowana w taki sposób, aby użytkownik zrozumiał, jakie oferty firmy są ze sobą porównywalne

Tagi: o zarabianiu,